Пошук по сайту
Нові надходження до відділу абонементу
Шановні відвідувачі сайту!
Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу
липень 2021 року
А45200 340.12 Б 79 Болтівець С. Ювенологія. Культура молодіжного творення себе в суспільному дискурсі: монографія / С. Болтівець, О. Галушко. - Київ: Кондор, 2021. - 136 с. - Біблиогр.: С. 116-135. У монографії представлено основні методологічні й теоретичні засади ювенології як синтетичної галузі наукового пізнання суспільного розвитку в його віковій суб`єктності, об`єктом вивчення якого є молодь. Розкрито методологію молодіжних досліджень, теоретико-історичну парадигму ювенологічної науки, теорію цілепокладання та застосування різних методологічних підходів, методологем і методів у ювенологічному дослідженні. Обґрунтовано тенденції розвитку молодіжної культури та субкультури, моделі соціалізації молоді. Наведено антропологічно-інституційні виміри молодіжної культури та лінгвокультурологічні особливості репрезентації себе молодіжними субкультурами. Узагальнено основні моделі молодіжної політики, а також здійснено аналіз молодіжної політики Європейського союзу. Систематизовано культурно-правовий контекст досліджень прав дітей та молоді в глобалізованому світі.
А45191 821.161.2 Ф48 Фіалко Н. І. Кохання з першого погляду: роман / Н. І. Фіалко. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 352 с.: іл. У романі «Кохання з першого погляду» тернопільська авторка Ніна Фіалко змальовує життя сучасної молоді, яка, будучи невдоволеною своїм становищем на рідній землі, шукає щастя за кордоном. Головний герой роману Олексій Шинкаренко, закохавшись у місцеву красуню, намагається створити для неї невеличкий рай, та вона прагне іншого життя. Зі сторінок твору читач отримає ще одне підтвердження, що кохання і зрада – дві сторони однієї медалі. Сюжет наповнений багатьма життєвими віражами у людських долях, тому захоплює з першої сторінки і не відпускає до останньої. Роман читається легко і залишає враження для роздумів.
А44749 821.161.2(477.43) М37 Мачківський М. А. Пізня молодість: вірші та поеми / М. А. Мачківський; Хмельниц. міськрада. - Житомир: Євенок О. О., 2020. - 208 с. До книги «Пізня молодість» увійшли кращі вірші і поеми відомого українського письменника Миколи Мачківського. Автор з любов`ю оспівує подільські простори, заглиблюється у непросту історію українського народу, натхненно пише про кохання.
А45199 323.27(477) А18 Аваков А. Б. 2014. Миттєвості харківської весни: хроніка, факти, документи / А. Б. Аваков. - Харків: Фоліо, 2020. - 286 с. : фото. Одна ніч тривожної весни надважкого 2014-го року, яка врятувала Харків від трагічної долі Донецька, Луганська, багатьох і багатьох інших міст та сіл Донбасу, що їх сьомий рік розорюють сепаратисти і російські найманці. Арсен Аваков розповідає про події ночі з 7 на 8 квітня 2014 року в Харкові як керівник АТО в Харківській області і звільнення Харківської обласної державної адміністрації, захопленої сепаратистами. Разом із ним співавторами цієї книги є харків`яни, кожен із яких розповідає свою особисту історію тих тривожних днів. Унікальність цієї книги в тому, що читач за QR-кодами отримує можливість послухати аудіозапис розмов сепаратистів. Неспростовні та шокуючі свідчення злочинних планів захоплення Харкова та інших великих міст, вбивства людей, розорення України. Ця книга — жива історія подій: хроніка, факти, документи, пряма мова. А ще — аналіз і філософське осмислення автором процесів в Харкові та країні, про майбутнє, про долю України та її людей.
Б51433-1 72.01 А46 Александер К. Як будувати на віки. Архітектура поза часом: дослідження / К. Александер; пер. з англ. М. Климчука. - Київ : Основи, 2020. - 464 с.: фото. Ця книга — одне з найбільш важливих видань XX століття, що вплинула на розвиток дизайну, проєктування, архітектури та комп`ютерних наук. Вона пропонує радикально новий підхід до архітектури й проєктування простору, переосмислення традиційних ідей і практик. У центрі уваги автора — людина, а не архітектор, спосіб використання будинку, а не його зовнішній вигляд. Крістофер Александер формулює послідовну теорію архітектури і показує, наскільки тісно вона вплетена в саму природу людини. Чому нам так приємно гуляти вулицями середньовічних міст? Бо їх будували не архітектори, а звичайні люди.
А45187 94(477) Є45 Єкельчик С. Український досвід Другої світової війни: дослідження / С. Єкельчик; пер. з англ. О. Камишникової та Л. Кульчинської. - Київ: Медуза, 2020. - 272 с.: фото. «Український досвід Другої світової війни» - це гуманістичний погляд на складну історію останньої глобальної війни, в першу чергу, її українського виміру. Досліджуючи постання міфу «Великої Вітчизняної», Сергій Єкельчик веде діалог із нашим сьогоденням і наголошує на необхідності нової історії та нової пам`яті, без міфотворчості радянського зразка. У час, коли питання минулого залишається гострим і політичним, ця книжка пропонує нову систему координат, в якій людиноцентрична пам`ять може стати обіцянкою кращого майбутнього.
П1238-5-6(2020) 082.2(477.43) П32 Південний Буг : альманах, № 5-6, 2020 / Хмельниц. обл. орг. НСПУ, Хмельниц. міськрада; ред.-упоряд. В. І. Горбатюк, В. Ц. Міхалевський, редкол. Р. М. Балема, В. І. Горбатюк, П. І. Маліш та ін. - Хмельницький : Цюпак А. А., 2020. - 256 с. : фото. Альманах об`єднав два номери – п`ятий і шостий. Його приурочили річниці створення Хмельницької обласної організації НСПУ. Організації – 40! Загалом 5-6 номер «Південного Бугу» – це 256 сторінок, на яких – 65 авторів. Тут – нові твори письменників Хмельницького та області, а також майстрів слова з інших міст. Гармонійно у виданні розмістилися і дослідницькі матеріали, гумор, твори для дітей. Мають місце також спогади про тих, кого вже немає серед живих, адже упорядники намагалися «зібрати» у 5-6 номері (який присвячений ювілею) усіх тих, хто був учасником обласної організації НСПУ за 40 років її існування.
П1238-4(2019) 082.2(477.43) П32 Південний Буг: альманах, № 4, 2019 / Хмельниц. обл. орг. НСПУ, Хмельниц. міськрада; ред.-упоряд. В. І. Горбатюк, В. Ц. Міхалевський, редкол. Р. М. Балема, В. І. Горбатюк, П. І. Маліш та ін. - Хмельницький: Цюпак А. А., 2019. - 256 с.: фото. Видання містить твори 57-ми авторів, коротку інформацію про Хмельницькі обласну і міську організації НСПУ, довідкові відомості про річку Південний Буг та 10 розділів художніх творів (загальним обсягом 256 сторінок). Завдання цього випуску альманаху – познайомити читачів з творчістю наших письменників-побратимів із областей, де також протікає річка Південний Буг. До того ж багато опубліковано тут і творів молодих авторів – розділи «Нові імена» та «Молода муза». Вже традиційно в альманасі присутні розділи «Незабутні» (твори авторів, які відійшли у вічність, та спогади про них), «Літературні дослідження», «Гумор», «Для дітей» (проза та вірші для дітей).
Б51429 821.161.2 З-19 Закордонець А. В. Гримуля: роман / А. В. Закордонець. - Вінниця: Дім Химер, 2019. - 175 с. Полюбляєте «жахастики» а-ля Стівен Кінг? Тоді вам не пройти повз «Гримулю»! Цим романом відомий письменник-фантаст Артур Закордонець творить справжню «кінгівську» моторош в нашій сучасній літературі. «Гримуля» — це українське «Воно» навиворіт. Це історія про дітей, але не для дітей. Про дітей та витворених ними монстрів, котрі прориваються крізь свою безмежну наївну уяву до реальності, щоб захищати, оберігати й… нести на вулиці істинний потойбічний жах, народжений із покинутих та забутих іграшок у кімнатах дитсадків.
А44106 821.161.2(477.43) І-91 Іськова-Миклащук О. В. Світло на дні бліндажа: поезії / О. В. Іськова-Миклащук. - Київ: Укр. пріоритет, 2019. - 96 с. - (Державна програма - 2019). Ця збірка є втіленням роздумів та переживань тендітної, маленької жінки з великим, мужнім серцем, які вилилися з душі в поезію. Книга складається з семи розділів, що уособлюють різні стани та етапи душі поетеси.
А45193 821.161.2 З-19 Закордонець А. В. Багряний сокіл: роман-фентезі / А. В. Закордонець. - Луцьк: Твердиня, 2018. - 220 с. Там, де є Сила, зажди буде бій, навіть якщо Сильний його не хоче. Ті, хто називає себе володарями людей, хочуть, аби всі сили світу слугували їхній величі, аби піддані бездоганно грали свої ролі, забуваючи, що король – теж лише назва однієї з ролей і актор, котрий її грає, теж може зазнати провалу… Це остання книга трилогії про Грана – відуна, коваля і воїна. Дар відуна може стати прокляттям, якщо через муки і боротьбу не навчишся ним керувати. Але найважче для наділеного неймовірною силою Дароносця – йти своїм шляхом, а не грати роль, яку лукавий світ людей називає долею.
Б51431 821.161.2 К68 Королів-Старий В. К. Нечиста сила: оповідання / В. К. Королів-Старий. - Харків: Віват, 2018. - 128 с.: іл. До цієї книжки увійшли фантастичні казки українського письменника, які повертаються до читача із двадцятих років. Демонічні сили, створені народною фантазією, діють у казках активно і переважно на користь людям.
А45196 821.161.2 А 85 Арсенич-Баран Г. Муська. Історія одного життя: роман в новелах / Г. Арсенич-Баран. - Київ: Укр. пріоритет, 2018. - 142 с. Життя людини завжди складніше, ніж можна це описати в літературному творі. Кожен переживає щасливі і сумні моменти, кожен зазнає втіхи і печалі. У новому романі знаної письменниці Ганни Арсенич-Баран життя однієї жінки подане крізь призму життів і впливів. почуттів і відчуттів інших, близьких їй людей. Роман складається із шести новел, пов`язаних між собою змістом та ідеєю, єдиним часопростором та Україною.
Б51427 94(477) М 33 Матвіюк К. І. І ми цей шлях пройшли. Національне відродження: спогади, свідчення, оцінка подій і моя участь у цьому русі: спогади / К. І. Матвіюк. - 2-ге вид. - Хмельницький: Сторожук О. В., 2018. - 424 с.: фот. Ця книга – сповідь очевидця історії становлення національної державності, збагачена архівними документами та матеріалами. Вона дозволяє сучасному і майбутньому поколінню побачити труднощі державного минулого.
Б49903 821.161.2(477) Т16 Талан С. О. Своя чужая жизнь: роман / С. О. Талан. - Харьков: Клуб Семейного Досуга, 2018. - 224 с. Сюжет: Тендітна, беззахисна дівчина, що потрапила в біду ... Такий вперше Веніамін побачив Надю: вона лежала на середині вулиці і ледве дихала. Він відвіз її в лікарню, дав притулок у своєму будинку і полюбив всім серцем. Уже двадцять років вони разом, і всі ці роки Надя приховує від чоловіка таємницю минулого. Веніамін до сих пір не знає, що сталося в той день, коли він вперше побачив її та врятував. Колись Надя втекла з дому від жорстокої матері і батька-алкоголіка у велике місто на пошуки щастя. І їй здалося, що вона зустріла своє справжнє кохання. Руслан був таким добрим, таким ніжним ... Але виявилося, вона не знала про нього самого головного. Надя старанно приховує від усіх таємницю свого минулого, але одного разу вона сама знаходить її ...
Б50124 341.32 Д72 Дракуліч С. Вони б і мухи не скривдили. Воєнні злочинці на суді в Гаазі / С. Дракуліч; пер. з англ. Р. Свято. - Київ: Комора, 2018. - 192 с. - (Державна програма - 2018). Що перетворює цілком притомних та цивілізованих людей, які нічим не відрізняються від інших у буденному житті, на вбивць і ґвалтівників під час війни? І чи будь-хто з нас теж потенційно може стати злочинцем у відповідних умовах? Шукаючи відповіді на ці питання, Славенка Дракуліч спостерігала за розглядами справ на засіданнях Міжнародного кримінального трибуналу в Гаазі щодо воєнних злочинів у колишній Югославії. За моторошними випадками насильства й смертями сотень тисяч людей авторка намагається розгледіти суть — причини конфлікту, що тлів упродовж певного часу, та суспільні зрушення й політичні жести, що зумовили його вибух.
Б50165 930.85(100) Д14 Даймонд Д. Зброя, мікроби і сталь. Витоки нерівностей між народами / Д. Даймонд; пер. з англ. Т. Цимбала. - Київ: КМ-БУКС, 2018. - 511 с. - (Державна програма - 2018). - Алф. покажч. с.489-508. За цю роботу автор в 1998 році отримав Пулітцерівську премію, а National Geographic зняв трьохсерійний документальний фільм. Ця книга — погляд на історію людства під абсолютно новим кутом. Наприклад, чому європейці змогли підкорити космос, а корінні племена Австралії так і залишилися в палеоліті? Джаред Даймонд не згоден з думкою, що ця перевага викликана перевагою генетики, культури або розумових здібностей євразійської цивілізації. Автор виділяє три основні чинники розвитку цивілізації: вогнепальна зброя, хвороботворні мікроби і сталь. Спираючись на різноманітні науки: еволюційну біологію, лінгвістику, археологію, палеонтологію і безліч інших, автор наводить нас до розуміння того, чому наш світ влаштований саме таким, яким ми можемо спостерігати його з вікна нашої вітальні.
Б50158 821.161.2.09 С88 Стус Д. В. Василь Стус: життя як творчість: літературний огляд / Д.В. Стус; Нац. ун-т «Києво-Могилян. акад.», Центр європ. гуманіт. досліджень. - 4-те вид. - Київ: Дух і Літера, 2018. - 384 с. : іл. - (Державна програма - 2018) (Бібліотека спротиву, бібліотека надії). Ніхто не знає, в чому полягає загадка слави. Часто трапляється, що про когось, хто все життя перебував у епіцентрі подій, забувають відразу після смерті. До Василя Стуса широка відомість прийшла після перепоховання в 1989-му. Що цьому причиною: поетична творчість? героїка життя? непримиренність позиції? здатність перейматися чужим болем? На ці та інші питання пробує знайти відповіді син поета – Дмитро, який майстерно поєднує об`єктивні біографічні відомості про життя Василя Стуса з власними спогадами і спостереженнями про батька, парадоксально зіставляє контексти, змішує високий науковий та белетристичний стилі. Пропонована книга – це Василь Стус очима дослідника і сина на тлі «запізнілого націєтворення». Розрахована на широке коло читачів: від учнів до науковців.
Б50072 84(4УКР)6 З-12 Забужко О. С. Після третього дзвінка вхід до зали забороняється: оповідання та повісті / О.С. Забужко. - Київ: Комора, 2017. - 416 с. - (Державна програма - 2018). Зібрання найяскравіших зразків малої прози за три десятиліття — від найуспішнішої української авторки. Читач знайде тут як визнані шедеври, перекладені багатьма мовами та поставлені на численних європейських сценах («Інопланетянка», «Дівчатка», «Казка про калинову сопілку»), так і маловідомі юнацькі спроби письменниці в різних прозових жанрах. Завершує книжку нова, щойно дописана повість, у якій драма непорозуміння між матір`ю й дочкою стає своєрідним підсумком історії цілого покоління — «покоління відкладеної війни».
Б51432 821.161.2 У 45 Українка Леся. Лісова пісня: поезія / Л. Українка. - Харків: Віват, 2017. - 144 с.: іл. - (Шкільна бібліотека). Найромантичніша п`єса шкільної програми – тепер у сучасному оформлені! Створена в 1911 році, драма-феєрія «Лісова пісня» Лесі Українки розповідає чуттєву й драматичну історію кохання лісової красуні Мавки та сільського парубка Лукаша. Магічний світ «Лісової пісні», населений персонажами української народної міфології.
|